Skip to main content
  1. Zapisy na konsultacje

  2. Zadzwoń
  3. tel. +48 535 880 065
  4. lub napisz do mnie

Psychoterapia par i małżeństw

W sytuacji gdy trudności dotykają dwoje partnerów/ małżonków najlepszą formą pomocy jest terapia par i małżeństw. Adresowana jest do par i małżeństw, które nie radzą sobie z konfliktami, zazdrością, mają problemy w komunikacji, gdy w relacji jest dużo napięcia oraz wrogości, kiedy pojawia się kryzys zaangażowania w związek, gdy różnice potrzeb seksualnych czy oczekiwań związanych z relacją wydają się nie do pogodzenia. Praca polega na przyjrzeniu się oraz zmianie ustalonych, szkodliwych schematów postępowania. Terapia zakłada równy udział każdej z osób w budowanie relacji, terapeuta nie staje po niczyjej stronie, pomaga parze/ małżonkom w polepszeniu funkcjonowania związku. Efektem terapii może być wzrost wzajemnego zrozumienia, większe zaangażowanie w relację.
W sytuacji, gdy jeden z partnerów podejmie decyzję o rozstaniu, terapeuta nie nakłania nikogo do pozostania w związku, ale stara się pomóc w budowaniu zrozumienia w tych trudnych okolicznościach.

Terapia par i małżeństw odbywa się co 2-3 tygodnie, spotkanie trwa 90 minut. Czasami sesję prowadzi dwóch psychoterapeutów. 

  1. Zapisy na konsultacje

  2. Zadzwoń
  3. tel. +48 535 880 065
  4. lub napisz do mnie